O firmie

LogiQ logo

Logiq Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Jawna

Spółka LogiQ jest jedną ze spółek Grupy Refleks. Została powołana w celu wybudowania i zarządzania najnowocześniejszym i największym w Polsce magazynem w branży dystrybucji płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek.

Centrum Logistyczne LogiQ zlokalizowane jest w Koluszkach przy ul. Nasiennej 15. LogiQ to magazyn o powierzchni ponad 15 tys. m/kw i pojemności docelowej ok. 30 tys. miejsc paletowych. Wysokość magazynu to 14 metrów, a wysokość składowania wynosi prawie 11 m. Można tu jednocześnie obsłużyć kilkanaście pojazdów z dostawami i wysyłkami.

Magazyn pracuje 24 godziny na dobę w systemie trzyzmianowym. Docelowo praca magazynu będzie się odbywała w trybie ciągłym, 7 dni w tygodniu. W tej chwili w LogiQ pracuje około 50 pracowników, docelowo będzie zatrudniał około 80 osób.

Grupa Refleks i Spółka LogiQ zainwestowały w to przedsięwzięcie ok. 25 mln zł.

Centrum Logistyczne LogiQ obsługuje największą w Polsce sieć Salonów Łazienek BLU, której właścicielem jest Refleks. Dodatkowo prowadzi dystrybucję do klientów hurtowych Refleksu na terenie całego kraju. Docelowo będzie obsługiwać także inne podmioty zewnętrzne w branży, tj. producentów i innych dystrybutorów.